Top

Villan är belägen på en höjd med 180 graders utsikt över med..

Standort Europa › Spanien Hinzugefügt am: 21.06.2018 um 16:52 Ablaufdatum: 17.02.2031 um 11:27 Seitenaufrufe: 482 Anzeigen-ID 766630

Technische Daten

Zweck
Verkauf
Grundstücksgröße
292 m²
Schlafzimmer
4
Immobiliengröße
654

Beschreibung

Villan är belägen på en höjd med 180 graders utsikt över medelhavet. Området är lugnt och vi har gångavstånd till den mysiga bergsbyn Benalmadena Pueblo samt exklusiva Reserva del Higueron.

Arkitekturen är inspirerad av skandinavisk stil med rena, minimalistiska linjer, stora fönster och modernt men med andalusisk touch. Interiören är elegant och funktionell. Allt material som använts är av högsta kvalitet. Fullutrustat kök och huset har ett installerat KNX system som man kan kontrollera hela huset med. Den privata trädgården är lättskött och villan har en stor uppvärmd infinity pool med fantastisk utsikt över Medelhavet.
På entreplan finner man öppet kök, matplats samt vardagsrum, med utgång till terrass.
En trappa upp kommer man till master bedroom, med badrum ensuite samt walk in closet. Från sovrummet kommer man ut till en privat terrass med jacuzzi.
En trappa ner finner man det andra och tredje sovrummet, båda med badrum ensuite. Här finns även det fjärde sovrummet som idag är inrett för biosalong, men kan även användas som gym alternativt delas av till 2 sovrum om man skulle behöva ett till.
På denna våning finner man även tvättstuga samt två rymliga förråd.
Huset har byggts med ett hisschakt, så man kan enkelt installera hiss.

Kontakta oss på SkandiaMäklarna Fuengirola för mer information!

Ausstattung und Extras +

Kreditrechner +

Monatliche Rate

€ 0.00

Anzeige teilen +

f 𝕏 P in t W V Tg

Bewertungen +

Bewertungen (0)

★ Bewertung schreiben

Retemax//DIRECT

★★★★★

DIREKTER KONTAKT mit Kunden aus Deutschland, England und anderen Ländern!!!